Кошик
37 відгуків
+38 098 151-73-67
+380673045896
+380981517367
+380673045896
+380661695045

Артіль Банна - випромінюють чи металеві печі іони плюс?

Артіль Банна - випромінюють чи металеві печі іони плюс?

Артіль Банна про металі і про іони. І про те, що можуть від залізної печі виходити позитивні іони.

Спір виник кілька років тому з прихильниками цегляних печей, людьми, які так чи інакше застосовують у своїх печах метал, але при цьому старанно висміюють і обливають брудом виробників металевих печей. Артіль Банна виробляє печі з металу, при цьому ще і працює у своїх же печей ( мається на увазі працює в якості банщиків ) відповідно ми вирішили написати статтю на зрозумілій обивательському мовою ,при цьому ми посилаємось на обсалютно реальні джерела які можна при бажанні знайти і перевірити нас. У статті ми не будемо говорити про цегляних печах , ми просто уявімо закони фізики і хімії по відношенню до металевим печей зокрема печі парАвоз

Іонізація в твердому тілі — процес перетворення атомів твердого тіла у заряджені іони, пов'язаний з переходом електронів з валентної зони кристала в зону провідності (у разі домішкових атомів — з втратою або захопленням ними електронів). Енергія Іонізація в твердому тілі має величину порядку ширини забороненої зони. У кристалах з вузькою забороненою зоною електрони можуть набувати енергію за рахунок енергії теплових коливань атомів (термическаяИонизация); при фотоіонізації необхідні енергії повідомляються електронам проходять через тверде тіло (або поглощаемыми в ньому) фотонами. Іонізація відбувається також, коли через тіло проходить потік заряджених (електрони, протони) або нейтральних (нейтрони) частинок. > > > (Велика Радянська Енциклопедія)
Детальніше про це
Метал має всього два агрегатних стани. Тверде і Рідке.( діаграма FeC стор 687 ПН Глінка «Загальна Хімія»).
У твердому стані він має кристалічну решітку різних типів ОЦК при t 911 С і вище , ГЦК при t нижче 911 С ( стр 546 ПН Глінка «Загальна Хімія»)
З цього ясно, що всі залізні печі працюють при t глибоко нижче 911 С і мають гранецентрованої кубічну кристалічну решітку будови металу.
Кристалічна решітка складається з атомів, які хімічно зв'язані між собою.
Атом-це електронейтральна частинка, що складається з позитивно зарядженого ядра і заряджених електронів.(с. 10 Хумченко «Хімія»).
Хімічний зв'язок між атомами міцна – це забезпечує твердість і пластичність металів. При температурах переходу з однієї ГЦК решітки в ОЦК зв'язок між атомами стає менш міцна – це дозволяє перебудуватися атомів в іншу решітку. Це явище помітно при нагріванні, коли метали розширюються (Фізика 6 клас лабораторна робота).
При нагріванні до t плавлення кристалічна решітка руйнуються з утворенням іонів + (це явище використовують у металургії для одержання різного виду сплавів, в тому числі і нержавіючих, з яких роблять все ті ж залізні печі), які вільно взаємодіють тільки всередині сплаву. Вийти з металу вони не можуть, так як у них не вистачає енергії. Щоб вибити іон у вільному стані металу необхідно сильне дії з поза (магнітне поле, електричний струм, УФ випромінювання тощо)
Таких «хреней», як розжареної печі до температури плавлення металу і впливів із зовні різних сил, в російській парній немає.
Що відбувається в режимах російській парній (Повторюся -це далеко не ті режими описані вище)- метал, веде себе таким чином:
В агресивному середовищі ( атмосферне повітря, вологий клімат парної, контакт з водою, нагрівання самого тіла печі) метал переходить у пасивний стан, на поверхні металу утворюється щільна захисна оксидна плівка, яка перешкоджає контакту металу із середовищем.
Висновок.
Якщо б навіть з металу виділялися позитивні іони, то на поверхні металу відбувалося б взаємодія з агресивним середовищем (Кисень, Водень, Вода, Сірка, Азот, Озон та ін.) і тут же утворювалися оксиди та ін з'єднання.
Явище іонізація повітря від металу відомо тільки для радіоактивних елементів ( Уран, Кобальт, Цезій, Радій та ін), але з таких металів печі не роблять.
Є ще один варіант, коли залізні печі іонізують повітря – це коли метал привезли з Чорнобиля або Хіросіми. Але тут постає питання, а звідки ви берете цеглу для своїх печей? не з Нагасакі чи?)))). ( Випромінювати може все що побувало під радіацією).
Додаткова інформація
Особливість Іонізація рідких розчинів полягає в тому, що в них молекули розчиненої речовини розпадаються на іони вже в самому процесі розчинення без всякого зовнішнього іонізатора, за рахунок взаємодії з молекулами розчинника. Взаємодія між молекулами призводить до мимовільної Іонізація і в деяких чистих рідинах (вода, спирти, кислоти). Цей додатковий механізм Іонізація в рідинах називається електролітичної дисоціацією. (Велика Радянська Енциклопедія)
Так що проблеми немає!!!


Джерела літератури.
«Хімія 8класс» ,М.Н. Глінка «Загальна Хімія», Хумченко «Хімія», Гуляєв «Металознавство в машинобудуванні», «Лабораторні роботи з фізики 6 клас», «Велика радянська енциклопедія», «Власні мізки»