Артіль Банна про банної печі парАвоз
Артіль Банна про банної печі парАвоз
Авторська піч Добровольського Георгія Борисовича в народі отримала назву «парАвоз», піч для лазні паровоз, піч РусПар, піч Олександра Марченка, піч ПарВДар, можливо ще якісь є назва цієї печі. але всі вони й всі їх доопрацювання походять від першої печі Добровольського ГБ яка мала вигляд матрьошки.
Переваги банної печі «парАвоз». Вона займає мало місця, швидко розігрівають парну камеру і забезпечують режим її постійного дії. Як завгодно тривала топка такої печі здійснюється «по-білому», так як камені завантажуються на її розпечену поверхню, не стикаючись з газополуменевим потоком. Ці печі гігієнічні, безпечні щодо отруєння чадним газом і прості в експлуатації.
Всі корпусні деталі печі циліндричної форми. Це дозволяє при роботі нагрівання-охолодження правильно розподіляться термо - механічних навантажень. Також при інтенсивному подливании настоєм трав на камені, частина води вибухає і перетворюється на легкий пар, а та яка не встигла, безперешкодно стікає з тіла печі і йде в каналізацію і як наслідок не утворює важкий пар. (як приклад важкий пар виходить при кипінні води в чайнику) Для більш повного використання тепла, відвідний димохід від задньої стінки печі повертають за її поверхні до передньої частини. Також додатково були розроблені так звані теплові гармати. Вони дозволяють почати процес опраривания лазні вже через 30 хвилин активної топки, при цьому якість пара буде дозволяти приймати перших гостей на легкий прогрів.
Практически все металлические печи предлагаемые на рынке имеют малую теплоемкость, соответственно и инерционность. При эксплуатации таких печей возникнет трудность удерживать в парной стабильные режимы которые очень важны для качественно проводимых банно-оздоровительных процедур.
В банной печи парАвоз или как ее еще называют печь для бани паровоз применяется метал толщиной 10мм и более (по желанию заказчика). Именно это влияет на увеличение показателя теплоемкости и инерционности. Такая печь более долговечна и работает в более устойчивом тепловом режиме.
Маса укладаються зверху каміння становить не менше 170 кг. Така маса каменів ще більше збільшує показник теплоємності та інерційності.
Випромінювання тепла такою піччю у вигляді інфрачервоних променів може призвести до перегріву і сухості звернених до печі ділянок тіла парильника або гостя. Щоб цього уникнути, піч захищають гарно складеної стінкою з червоної цегли (екран печі). Між підлогою і стіною залишають отвори для припливу до печі холодного повітря. Це повітря надходить з поверхні підлоги в парній в простір між піччю та огороджувальної її стінкою і, нагріваючись, піднімається вгору, покращуючи нагрівання покладених на піч каменів і рівномірно прогріваючи простір парної.
Згораючи, деревне паливо утворює досить широке полум'я, і для повного окислення продуктів згоряння в будь-яких печах потрібно додатковий приплив повітря, який необхідно пропустити вище колосників.
У банної печі «парАвоз», додатковий вторинний повітря пропускається через спеціальний отвір в топкових дверцятах. Це отвір являє собою вічко певного діаметру, яку можна відкрити в потрібний час. Без подачі вторинного повітря горючі гази не будуть догорають в топці печі, що супроводжується утворенням сажі в димарі труби.
Остерігайтеся підробок
- Горячая и Холодная водаБанщику на заметку!!! В настоящей Русской бане всегда присутствует и горячая и холодная вода, все ли знают о ее полезных и целебных свойствах. Знаете ли Вы какие чудеса способна делать вода, даже если Вы просто стоите под душем...Повна версія статті
- Артіль Банна - професія банщикРобота банщиком з боку може здатися дуже простою, насправді ця професія приймає у свої ряди тільки найвідданіших фанатів. Тільки спраглим служити і нести здоров'я і добро людям, відкриваються всі секрети цього ремесла.Повна версія статті